KONST / Litografier / Färglitografi 14052056
nr 1405 2056
Elisabet Siewert-Miller
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Horizont VI". Signerad, daterad -89. Motivet: ca 14x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
Elisabet Siewert-Miller, svensk målare, grafiker och tecknare född 1932 i Hässleholm.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:10:07
20/6 22:01:48
150 kr
21/6 13:31:11
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Elisabet Siewert-Miller
Läs mer om Elisabet Siewert-Miller