ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14477502
*
nr 1447 7502
Spegel
Silkii Italy, Barockstil, 142x112cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 18:10:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 16:51:48
1
1.500 kr
7/2 18:01:31
2
1.600 kr
7/2 18:05:49
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil silkii italy spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 1447 7502
Spegel
Silkii Italy, Barockstil, 142x112cm
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/2 16:51:48 | 1 | 1.500 kr |
| 7/2 18:01:31 | 2 | 1.600 kr |
| 7/2 18:05:49 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil silkii italy spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



