KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 16406227
nr 1640 6227
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsningar, 2 st, Signerade, ej numrerade. Bildmått: 15x20 - 18x24 cm, yttermått inklusive ram: 32x34 - 34x38 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 september 2024
kl 20:37:45
2/9 20:32:46
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman