GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 10367856
*
nr 1036 7856
Urna
med hänklar, keramik, höjd: 52 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2016
kl 20:07:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 17:50:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänklar keramik urna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:14
-
6696 Lockurna
Valado Alcobaca, Portugal, 1900-tal. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:59
*
Urna
nr 1036 7856
Urna
med hänklar, keramik, höjd: 52 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/5 17:50:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänklar keramik urna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:14 -
6696 Lockurna
Valado Alcobaca, Portugal, 1900-tal. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:59



