KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14519355
nr 1451 9355
Richard Bloos
(1878-1956), Tyskland
Etsning, Restauranginteriör. Signerad, daterad 1912, Paris. Bildmått: 29x40cm, oramat löst blad
Richard Bloos, tysk målare född 1878, död 1956.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:52:58
28/2 10:27:15