ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12066534
*
nr 1206 6534
Spegel
Oval, 85x65
Kondition: nutida skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:37:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 11:28:23
1
100 kr
24/9 16:09:43
2
150 kr
24/9 18:57:54
3
200 kr
24/9 19:29:40
4
250 kr
24/9 19:32:16
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Kondition: nutida skadad
nr 1206 6534
Spegel
Oval, 85x65
Kondition: nutida skadad
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/9 11:28:23 | 1 | 100 kr |
| 24/9 16:09:43 | 2 | 150 kr |
| 24/9 18:57:54 | 3 | 200 kr |
| 24/9 19:29:40 | 4 | 250 kr |
| 24/9 19:32:16 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23



