![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5555310
*
nr 555 5310
Spegel
höjd: 170
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2008
kl 17:10:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 19:51:17
1
300 kr
27/11 17:24:45
2
450 kr
28/11 13:43:37
3
500 kr
30/11 09:38:30
4
600 kr
30/11 19:16:44
5
650 kr
1/12 15:56:03
6
Vinnande bud
1/12 16:22:07
7
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 555 5310
Spegel
höjd: 170
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 19:51:17 | 1 | 300 kr |
27/11 17:24:45 | 2 | 450 kr |
28/11 13:43:37 | 3 | 500 kr |
30/11 09:38:30 | 4 | 600 kr |
30/11 19:16:44 | 5 | 650 kr |
1/12 15:56:03 | 6 | Vinnande bud |
1/12 16:22:07 | 7 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35