KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12285511
nr 1228 5511
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Pastell, Signerad. Motivet: 44x36
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 januari 2019
kl 18:37:46
14/1 17:20:00
100 kr
14/1 18:32:47
Armand Rossander
Läs mer om Armand Rossander