![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13581607
*
nr 1358 1607
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/100,1965. Motivet: 32x48cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 19:10:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 13:49:20
1
100 kr
2/11 12:21:36
2
300 kr
2/11 13:18:10
1
200 kr
2/11 13:18:10
2
250 kr (Budbetjänt)
2/11 13:18:25
1
300 kr
2/11 13:18:25
2
300 kr (Budbetjänt)
2/11 13:18:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Tore Wideryd
nr 1358 1607
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/100,1965. Motivet: 32x48cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 13:49:20 | 1 | 100 kr |
2/11 12:21:36 | 2 | 300 kr |
2/11 13:18:10 | 1 | 200 kr |
2/11 13:18:10 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/11 13:18:25 | 1 | 300 kr |
2/11 13:18:25 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
2/11 13:18:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Tore Wideryd
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12