ÖVRIGT / Diverse / Piphuvuden 3832193
nr 383 2193
Piphuvuden
4 st, Sjöskum/silver, 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 24 oktober 2005
kl 16:30:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver