KONST / Litografier / Färglitografi 13567094

nr 1356 7094

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 16/360, Drottningholm. Motivet: 46x55 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 20:18:04

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin