Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Fiskbestick 3445347



*

nr 344 5347


Fiskbestick

i schatull, Pläter/pärlemor 24 del


Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 januari 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/1 12:11:53 1      300 kr
22/1 11:49:04 2      350 kr
23/1 10:39:50 3      400 kr
23/1 12:55:44 4      1.500 kr
23/1 15:06:53 5      550 kr
23/1 15:07:13 5      600 kr
23/1 15:07:38 5      650 kr
23/1 21:16:59 3      500 kr
23/1 23:27:03 3      600 kr
24/1 12:48:51 6      1.400 kr
24/1 12:49:42 6      1.600 kr
24/1 15:52:55 7      ledande budet*


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskbestick i schatull nysilver pläter
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr