Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Vinkylare 10379104



*

nr 1037 9104


Vinkylare

nysilver, höjd: 82 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 maj 2016
kl 19:13:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/5 07:44:06 1      450 kr
14/5 15:12:29 2      450 kr
14/5 15:12:29 1      450 kr (Budbetjänt)
14/5 16:53:29 3      Vinnande bud
14/5 17:44:59 4      600 kr
14/5 17:44:59 3      700 kr (Budbetjänt)
14/5 17:45:14 4      800 kr
14/5 17:45:14 3      900 kr (Budbetjänt)
14/5 17:45:25 4      1.000 kr
14/5 17:45:25 3      1.100 kr (Budbetjänt)
14/5 17:45:41 4      1.200 kr
14/5 17:45:41 3      1.300 kr (Budbetjänt)
14/5 17:46:07 4      1.400 kr
14/5 17:46:07 3      1.500 kr (Budbetjänt)
14/5 17:46:49 4      1.600 kr
14/5 17:46:49 3      1.700 kr (Budbetjänt)
14/5 17:47:41 4      1.800 kr
14/5 17:47:41 3      1.900 kr (Budbetjänt)
14/5 17:47:51 4      2.000 kr
14/5 17:47:51 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter vinkylare
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr