Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 14424496



*

nr 1442 4496


WOOD ENGRAVING

2 pcs. Bonray. Signed. Image dimensions: 33x26, outer dimensions including frame: 51x44,


2 st. Bonray. Signerade. Bildmått: 33x26, yttermått inklusive ram: 51x44 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday January 17 2022
at 19:16:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/1 21:45:41 1      100 kr
17/1 18:13:12 2      Vinnande bud
17/1 19:07:23 1      200 kr
17/1 19:07:23 2      250 kr (Robot)
17/1 19:07:30 1      300 kr
17/1 19:07:30 2      350 kr (Robot)
17/1 19:08:03 1      400 kr
17/1 19:08:03 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonray etsningar grafik linoleumsnitt träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr