KONST / Litografier / Färglitografi 11965195
*
nr 1196 5195
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2018
kl 19:34:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 08:49:37
1
300 kr
13/8 19:21:34
2
250 kr
13/8 19:21:34
1
300 kr (Budbetjänt)
13/8 19:22:00
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich tysk konstnär tyska tyska konstnärer tyskland tyskt tyskt måleri
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Paul Wunderlich
nr 1196 5195
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/8 08:49:37 | 1 | 300 kr |
| 13/8 19:21:34 | 2 | 250 kr |
| 13/8 19:21:34 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 13/8 19:22:00 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich tysk konstnär tyska tyska konstnärer tyskland tyskt tyskt måleri
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



