KONST / Litografier / Färglitografi 15328261
nr 1532 8261
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Signerad, daterad 2001. Färglitografi, bildmått: 14x23 cm, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 april 2023
kl 18:45:10
150 kr
250 kr
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson