MÖBLER / Bord / Toilettbord+ 798282
*
nr 79 8282
TOILETTBORD+
Spegel
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel toilettbord
-
7182 Brickbord
Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, höjd: 51 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:26
-
7200 Klaffbord
Björk, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48 cm. Dj..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:07
-
7023 Lampbord
med låda, Newport. Bredd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7130 Matbord
”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamete..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20
-
7203 Piedestal
höjd: 102 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:56
-
7090 Piedestal
stenskivor. Höjd: 66 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:49
*
TOILETTBORD+
nr 79 8282
TOILETTBORD+
Spegel
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel toilettbord
-
7182 Brickbord
Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, höjd: 51 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:26 -
7200 Klaffbord
Björk, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48 cm. Dj..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:07 -
7023 Lampbord
med låda, Newport. Bredd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7130 Matbord
”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamete..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20 -
7203 Piedestal
höjd: 102 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:56 -
7090 Piedestal
stenskivor. Höjd: 66 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:49



