KONST / Litografier / Färglitografi 14912013
nr 1491 2013
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Södermalm, utsikt mot Skeppsbron. Signerad, färglitografi, daterad 1976. Numrerad 9/360. Bildmått: 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 49x66cm
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:38:36
25/9 14:39:41
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm