KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407281
nr 1540 7281
Wilhelm Wik
(1897-1987), Sverige
Oljemålning, Geometrisk komposition, Signerad, Daterad 1972, oramad. Olja på duk, 55x38 cm
Wilhelm Wik, svensk målare född 1897, död 1987.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 15 maj 2023
kl 19:45:11
1.500 kr
2.000 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.000 kr
3.200 kr