Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 15539063



*

nr 1553 9063


Walter du Halde

(f. 1919), Sverige


2 pcs, Walter du Halde (b. 1919), Sweden. Compositions. Signed, unframed, 64x83,


WATERCOLOURS, 2 st, Kompositioner. Signerade, oramade, 64x83 cm


Walter du Halde, Swedish painter born in Chile 1919.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday July 31 2023
at 20:37:03



  • Artist/Designer

Walter du Halde

Walter du Halde, Swedish painter born in Chile 1919.

Read more about Walter du Halde
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kompositioner sverige vattenfärg walter du halde
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr