KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9344507
*
nr 934 4507
Akvareller
7 st, Allan Egnell (1884-1960), motivet: 20 x 25 ca
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:33:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 18:14:35
1
1.600 kr
12/1 20:25:33
2
Vinnande bud
12/1 20:28:19
1
2.000 kr
12/1 20:28:19
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan egnell vattenfärg
-
9079 Akvarell
Arvo Makkonen (1894-1956), Finland. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:12
-
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:31
-
3256 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29
-
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49
-
3134 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4507
Akvareller
7 st, Allan Egnell (1884-1960), motivet: 20 x 25 ca
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 18:14:35 | 1 | 1.600 kr |
12/1 20:25:33 | 2 | Vinnande bud |
12/1 20:28:19 | 1 | 2.000 kr |
12/1 20:28:19 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan egnell vattenfärg
-
9079 Akvarell
Arvo Makkonen (1894-1956), Finland. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:12 -
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:31 -
3256 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49 -
3134 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49