Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10357728



*

nr 1035 7728


Robert Högfeldt

(1894-1986), Sverige


Akvarell, Robert Högfeldt (1894-1986), "Hemligheter", 19x24


Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 2 maj 2016
kl 20:55:11



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Robert Högfeldt

Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.

Läs mer om Robert Högfeldt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr