KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16292106
nr 1629 2106
Elsa Backlund-Celsing
(1880-1974), Sverige
Interiör med läsande kvinna. Signerad, daterad 1938. Akvarell, 46x43 cm, yttermått inklusive ram: 54x51 cm
Elsa Backlund-Celsing, rysk-svensk bildkonstnär född 1880, död 1974.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.600 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:45:20
5.000 kr
6.400 kr
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.400 kr (Budbetjänt)
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Elsa Backlund-Celsing
Läs mer om Elsa Backlund-Celsing