Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 7964256



*

nr 796 4256


VASE

ceramics, signerad MS, "Marokko", height: 50,


keramik, signerad MS, "Marokko", höjd: 50


Estimate:

1000

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday December 10 2012
at 17:27:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/12 14:32:00 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
  • 8234 VASES
    + beaker, Bohemia, 5 pcs. Height: 15-21, 5 cm,
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:03
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:45
  • 8069 VASES
    2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:53
  • 8374 VASES
    6 parts, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sweden. Kos..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:03
  • 8237 VASES
    Bohemia, glass, one pair. Height: 22 cm,
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:20
  • 8233 VASES
    cut glass, 2 st + bowl, height: 25-27, 5. Diamete..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:53




Ladda ner broschyr