MISCELLANEOUS / Technica / Typewriter 8948277
*
nr 894 8277
TYPEWRITER
Princess 300,
Princess 300
Estimate:
800
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday May 12 2014
at 18:15:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/5 15:46:03
1
150 kr
3/5 15:57:46
1
250 kr
4/5 20:32:31
2
200 kr
4/5 20:32:57
2
300 kr
10/5 20:05:33
3
Vinnande bud
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skrivmaskin tecnica teknika
-
6170 TELEPHONES
2 pcs,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:53
-
6193 LOUDSPEAKER
one pair, Skantic. Diameter: 32 cm, height: 47 cm,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:58
-
3248 CAMERA
Leica, DBP Ernst Leitz, GMBH, Wetzlar, Germany, Nr..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:43
*
TYPEWRITER
Read more about 50/60-tal
nr 894 8277
TYPEWRITER
Princess 300,
Princess 300
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
3/5 15:46:03 | 1 | 150 kr |
3/5 15:57:46 | 1 | 250 kr |
4/5 20:32:31 | 2 | 200 kr |
4/5 20:32:57 | 2 | 300 kr |
10/5 20:05:33 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skrivmaskin tecnica teknika
-
6170 TELEPHONES
2 pcs,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:53 -
6193 LOUDSPEAKER
one pair, Skantic. Diameter: 32 cm, height: 47 cm,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:58 -
3248 CAMERA
Leica, DBP Ernst Leitz, GMBH, Wetzlar, Germany, Nr..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:43