Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Tomtar 10673491



*

nr 1067 3491


Tomtar

6 parts, ceramics, height: 13-18, nagg, samt en skadad tomte.


6 st, keramik, höjd: 13-18


Condition: nagg, samt en skadad tomte

Estimate:

500

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday November 7 2016
at 19:34:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/11 18:52:30 1      400 kr
2/11 21:12:06 2      150 kr
2/11 21:12:06 1      200 kr (Robot)
2/11 21:12:10 2      250 kr
2/11 21:12:10 1      300 kr (Robot)
3/11 10:21:23 3      350 kr
3/11 10:21:23 1      400 kr (Robot)
7/11 14:30:50 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik tomtar tomte
  • 8243 Ask
    with lid, Sèvres. Length: 13 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:13
  • 8342 PUNCH BOWL
    Imaridekor. Diameter: 28. 5 cm. Height: 12 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:41
  • 8068 DISH
    + egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:27
  • 8090 DISH
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:29
  • 8303 DISH
    Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Swede..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:54
  • 8082 FRUITS
    stoneware, miscellaneous, 18 pieces, length: 4-15 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:05




Ladda ner broschyr