ÖVRIGT / Diverse / Teglashållare 10605013
*
nr 1060 5013
Teglashållare
+ brevställ, 3 + 1 delar, nysilver
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2016
kl 19:32:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 23:18:58
1
150 kr
29/9 00:25:06
2
200 kr
2/10 21:48:52
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brevställ nysilver pläter teglashållare
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10
*
Teglashållare
nr 1060 5013
Teglashållare
+ brevställ, 3 + 1 delar, nysilver
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/9 23:18:58 | 1 | 150 kr |
| 29/9 00:25:06 | 2 | 200 kr |
| 2/10 21:48:52 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brevställ nysilver pläter teglashållare
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10



