![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5431132
*
nr 543 1132
Pigtittare
Nyrorkoko, höjd: 72
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2008
kl 17:25:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 20:32:13
1
300 kr
29/9 15:06:33
2
150 kr
29/9 15:07:27
2
250 kr
29/9 15:08:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrorkoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 543 1132
Pigtittare
Nyrorkoko, höjd: 72
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 20:32:13 | 1 | 300 kr |
29/9 15:06:33 | 2 | 150 kr |
29/9 15:07:27 | 2 | 250 kr |
29/9 15:08:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrorkoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53