ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3467600
*
nr 346 7600
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 15:00:50
1
200 kr
6/2 18:53:25
2
400 kr
6/2 19:15:24
3
300 kr
6/2 19:15:56
3
350 kr
7/2 15:32:36
4
600 kr
7/2 15:59:44
5
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:57
-
6674 Spegel
förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:16
*
Pigtittare
nr 346 7600
Pigtittare
1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/2 15:00:50 | 1 | 200 kr |
| 6/2 18:53:25 | 2 | 400 kr |
| 6/2 19:15:24 | 3 | 300 kr |
| 6/2 19:15:56 | 3 | 350 kr |
| 7/2 15:32:36 | 4 | 600 kr |
| 7/2 15:59:44 | 5 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:57 -
6674 Spegel
förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:16



