Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 7965295



*

nr 796 5295


Bordslampfot

Luxus, Keramik


Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 december 2012
kl 19:59:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/12 21:09:41 1      300 kr
6/12 14:27:41 2      150 kr
8/12 02:19:11 3      300 kr
8/12 02:19:47 3      350 kr
8/12 11:37:12 1      Vinnande bud
10/12 17:03:40 4      500 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik luxus
  • 8207 Bordslampa
    1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:39
  • 8211 Bordslampa
    Designtorget, "Pablo", vridbar ljuspunkt, borstad ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:17
  • 8093 Bordslampa
    Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:24
  • 8337 Bordslampa
    Jasper Morrison, FLOS, "Glo-ball 1", vitt opalglas..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:11
  • 8062 Bordslampa
    Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:19
  • 6491 Bordslampa
    mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr