FURNITURE / Sofas / Soffa/dagbädd 10697433
*
nr 1069 7433
Soffa/dagbädd
Ekornes, 1960s, length: 162-193,
Ekornes, 1960-tal, längd: 162-193
Withdrawn
Auction date:
Monday November 14 2016
at 19:09:12
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagbädd dagbäddar ekornes gästsäng gästsängar soffa soffor säng sängar
-
7140 SOFA
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas, OH Sjög..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:05
-
7145 SOFA
down cushions, stains, blekt.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:38
-
7105 SOFA
Howardmodell. Length: 210 ca,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:57
-
6462 SOFA
Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:50
-
7197 SOFA
modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:56
-
5354 SOFA
Torill Slettvoll. Length: 155 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01
*
Soffa/dagbädd
Read more about 50/60-tal
nr 1069 7433
Soffa/dagbädd
Ekornes, 1960s, length: 162-193,
Ekornes, 1960-tal, längd: 162-193
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagbädd dagbäddar ekornes gästsäng gästsängar soffa soffor säng sängar
-
7140 SOFA
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas, OH Sjög..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:05 -
7145 SOFA
down cushions, stains, blekt.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:38 -
7105 SOFA
Howardmodell. Length: 210 ca,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:57
-
6462 SOFA
Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:50 -
7197 SOFA
modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:56 -
5354 SOFA
Torill Slettvoll. Length: 155 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01



