SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Mockaskedar 11807076
nr 1180 7076
Mockaskedar
12 st, silver, Tyskland, delvis förgyllda. Längd: 11,5 cm, vikt: 100g
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:43:07
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver