Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14577558



*

nr 1457 7558


Skulptur

+ luktdosor, 3 delar, Kina, Erotiska motiv, keramik / porslin. Höjd: 6-15, längd: 22 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 mars 2022
kl 18:34:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/3 18:07:53 1      500 kr
28/3 18:28:38 2      450 kr
28/3 18:28:38 1      500 kr (Budbetjänt)
28/3 18:29:09 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien erotiska motiv keramik kina kinesisk kinesiskt konsthantverk luktdosor porslin skulptur
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:31




Ladda ner broschyr