Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 5528506



*

nr 552 8506


SCULPTURE

Lenght: ()


keramik, signerad ÅKH, påskrift Åsa Hellman, höjd: 25


Estimate:

100

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday November 17 2008
at 19:46:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/11 22:04:51 1      200 kr
12/11 17:39:45 2      650 kr
17/11 10:27:13 3      350 kr
17/11 10:27:47 3      450 kr
17/11 11:34:52 2      850 kr
17/11 17:58:44 2      Vinnande bud
17/11 18:23:35 1      600 kr
17/11 19:13:15 1      750 kr
17/11 19:14:43 1      850 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk påskrift åsa hellman skulptur
  • 7206 SCULPTURE
    Bodhisattva, metal. Height: 21 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 7041 SCULPTURE
    brons på stensockel. Signed. Height: 13 cm, damaged.
    Present: SEK 350

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:33
  • 7057 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 20 cm,
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:05
  • 7056 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 38 cm,
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:41
  • 7042 SCULPTURE
    bronze, Puck Stocklassa (1922-2014), Sweden. Signe..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:31
  • 7066 SCULPTURE
    Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:30




Ladda ner broschyr