KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6343531
*
nr 634 3531
Skulptur
FRlica, Keramik, höjd: 23
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 april 2010
kl 17:08:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 07:42:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frlica keramik konsthantverk skulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
*
Skulptur
nr 634 3531
Skulptur
FRlica, Keramik, höjd: 23
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 april 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/4 07:42:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frlica keramik konsthantverk skulptur
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05 -
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55



