Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8815089



*

nr 881 5089


PASTEL

E Lundgren, signed, coastal scene, 25x39 cm, skadad ram.


E Lundgren, signerad, kustlandskap, 25x39 cm


Condition: skadad ram

Estimate:

1200

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday Mars 17 2014
at 19:05:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/3 19:44:06 1      150 kr
17/3 16:04:15 2      150 kr
17/3 16:04:49 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e lundgren färgkrita kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vatten vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr