KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16915336
nr 1691 5336
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1948, stilleben. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 62x53 cm
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 mars 2025
kl 19:06:08
31/3 10:40:06
Gunnar Persson
Läs mer om Gunnar Persson