Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7573169



*

nr 757 3169


MIXED MEDIA

Valter Rosén, study, signed, Tahiti, 1982, 13x15,


Valter Rosén, studie, signerad, Tahiti, 1982, 13x15


Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 7 2012
at 17:44:57


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/5 20:52:18 1      Vinnande bud
7/5 17:20:04 2      200 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik studie tahiti valter rosén vattenfärg
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:22
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr