KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13523039
nr 1352 3039
Sohan Qadri
(1932-2011), Indien
Blandteknik, Komposition, relief / akvarell. Signerad, daterad -90. Bladets mått: 49,5x32,5
Sohan Qadri, konstnär född 1932 i Punjab, Indien, död i Toronto, Canada 2011.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 19:33:41
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
3.800 kr
4.600 kr
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.600 kr
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
5.800 kr
6.200 kr
6.200 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
6.600 kr
6.800 kr
7.000 kr
7.200 kr
7.800 kr
7.800 kr
7.600 kr
7.800 kr (Budbetjänt)
Sohan Qadri
Läs mer om Sohan Qadri