KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9199727

nr 919 9727

Gideon Börje

(1891-1965), Sverige

Blandteknik, Gideon Börje (1891-1965), kustmotivf, signerad, bladets mått: 21x30

Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 oktober 2014
kl 19:15:46

Gideon Börje

Läs mer om Gideon Börje