KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15027026

nr 1502 7026

Francisco Corcuera

(f. 1944), Chile

Blandteknik, Komposition. Signerad, daterad -91, mixed media/paper. Bladets mått: 91x63 cm, yttermått inklusive ram: 105x76 cm

Kondition: avrivet hörn

Francisco Corcuera, konstnär född 1944.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 14 november 2022
kl 18:32:12

14/11 18:26:31 1      Vinnande bud

Francisco Corcuera

Läs mer om Francisco Corcuera