KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8157094
*
nr 815 7094
Doris Hennix
(1908-1997), Sverige
Blandteknik, Doris Hennix (1908-1997), 1980, motivets mått: 35x48
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2013
kl 20:19:23
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Doris Hennix
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
Läs mer om Doris Hennix
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik doris hennix svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Doris Hennix
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
Läs mer om Doris Hennix
nr 815 7094
Doris Hennix
(1908-1997), Sverige
Blandteknik, Doris Hennix (1908-1997), 1980, motivets mått: 35x48
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Doris Hennix
Doris Hennix-Nordström, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.Läs mer om Doris Hennix
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik doris hennix svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



