ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9355353
*
nr 935 5353
Spegel
Venetiansk, höjd: 52
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2015
kl 19:55:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 16:59:47
1
200 kr
18/1 13:22:22
2
300 kr
19/1 19:38:43
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 935 5353
Spegel
Venetiansk, höjd: 52
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 16:59:47 | 1 | 200 kr |
18/1 13:22:22 | 2 | 300 kr |
19/1 19:38:43 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.