ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11065169
*
nr 1106 5169
Spegel
Tennram, höjd: 49 cm (inkl krön), bredd: 27 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2017
kl 18:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 22:53:46
1
Vinnande bud
1/5 12:15:23
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inkl krön spegel speglar tennram
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1106 5169
Spegel
Tennram, höjd: 49 cm (inkl krön), bredd: 27 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 22:53:46 | 1 | Vinnande bud |
| 1/5 12:15:23 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inkl krön spegel speglar tennram
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



