ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3706008
*
nr 370 6008
Spegel
Rokokostil, H.120
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 10:33:06
1
300 kr
18/7 12:19:26
2
450 kr
18/7 15:19:50
3
400 kr
18/7 15:26:40
2
650 kr
1/8 13:33:16
4
500 kr
1/8 13:34:10
4
600 kr
3/8 12:44:51
5
900 kr
3/8 12:55:20
2
850 kr
3/8 12:56:12
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 370 6008
Spegel
Rokokostil, H.120
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/7 10:33:06 | 1 | 300 kr |
| 18/7 12:19:26 | 2 | 450 kr |
| 18/7 15:19:50 | 3 | 400 kr |
| 18/7 15:26:40 | 2 | 650 kr |
| 1/8 13:33:16 | 4 | 500 kr |
| 1/8 13:34:10 | 4 | 600 kr |
| 3/8 12:44:51 | 5 | 900 kr |
| 3/8 12:55:20 | 2 | 850 kr |
| 3/8 12:56:12 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



