![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6104780
*
nr 610 4780
Spegel
rokokostil, höjd: 105
Kondition: nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 18:32:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 15:55:21
1
600 kr
16/11 13:58:06
2
1.000 kr
16/11 17:33:35
3
700 kr
16/11 17:34:02
3
800 kr
16/11 17:34:26
3
900 kr
16/11 17:35:00
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Kondition: nagg
nr 610 4780
Spegel
rokokostil, höjd: 105
Kondition: nagg
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 15:55:21 | 1 | 600 kr |
16/11 13:58:06 | 2 | 1.000 kr |
16/11 17:33:35 | 3 | 700 kr |
16/11 17:34:02 | 3 | 800 kr |
16/11 17:34:26 | 3 | 900 kr |
16/11 17:35:00 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57