ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15307399
*
nr 1530 7399
Spegel
med blomsterdekor. Höjd: 84 c cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 19:17:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:56:37
1
100 kr
27/3 19:11:34
2
150 kr
27/3 19:11:57
3
200 kr
27/3 19:12:24
3
Vinnande bud
27/3 19:12:45
2
250 kr
27/3 19:12:45
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomsterdekor spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1530 7399
Spegel
med blomsterdekor. Höjd: 84 c cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/3 13:56:37 | 1 | 100 kr |
| 27/3 19:11:34 | 2 | 150 kr |
| 27/3 19:11:57 | 3 | 200 kr |
| 27/3 19:12:24 | 3 | Vinnande bud |
| 27/3 19:12:45 | 2 | 250 kr |
| 27/3 19:12:45 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomsterdekor spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



