ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8794367
*
nr 879 4367
Spegel
smide, höjd: 117
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 20:39:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 22:29:44
1
100 kr
2/3 11:11:22
2
150 kr
3/3 19:01:43
3
300 kr
3/3 19:04:58
4
250 kr
3/3 19:05:07
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: smide spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 879 4367
Spegel
smide, höjd: 117
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 22:29:44 | 1 | 100 kr |
2/3 11:11:22 | 2 | 150 kr |
3/3 19:01:43 | 3 | 300 kr |
3/3 19:04:58 | 4 | 250 kr |
3/3 19:05:07 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: smide spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53