ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16229186
*
nr 1622 9186
Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2024
kl 18:29:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 17:00:52
1
Vinnande bud
26/5 17:01:31
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1622 9186
Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/5 17:00:52 | 1 | Vinnande bud |
26/5 17:01:31 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.