ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10673300
*
nr 1067 3300
Spegel
20-tal, 123x42
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2016
kl 18:24:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 20:59:09
1
300 kr
4/11 10:48:19
2
150 kr
4/11 10:48:19
1
200 kr (Budbetjänt)
4/11 10:49:23
2
250 kr
4/11 10:49:23
1
300 kr (Budbetjänt)
6/11 06:59:23
2
350 kr
6/11 11:03:03
1
500 kr
7/11 18:10:06
3
500 kr
7/11 18:10:06
1
500 kr (Budbetjänt)
7/11 18:11:05
3
600 kr
7/11 18:13:40
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1067 3300
Spegel
20-tal, 123x42
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 20:59:09 | 1 | 300 kr |
4/11 10:48:19 | 2 | 150 kr |
4/11 10:48:19 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
4/11 10:49:23 | 2 | 250 kr |
4/11 10:49:23 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/11 06:59:23 | 2 | 350 kr |
6/11 11:03:03 | 1 | 500 kr |
7/11 18:10:06 | 3 | 500 kr |
7/11 18:10:06 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
7/11 18:11:05 | 3 | 600 kr |
7/11 18:13:40 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23